Basen nie będzie zlikwidowany

Pan Prezydent Roman Ciepiela powiadomił naszą Radę Osiedla, że nie będzie likwidacji letnich basenów w Mościcach, będzie ich modernizacja której założenia przedstawi na początku miesiąca lipca.

Jak podają główni negocjatorzy w sprawie basenów Przewodniczący Rady Miasta Pan Jakub Kwaśny i nasz Mościcki radny elekt Pan Tomasz Źmuda, modernizacja będzie przebiegała etapami, na 3 ha pozostanie basem do pływania i płytkie baseny ze zjeżdżalniami i innymi urządzeniami dla rodziców z dziećmi, ma też powstać sztuczne lodowisko.

Niestety nie będzie w tym roku otwarty basen, co spowodowane jest jego złym stanem technicznym. Rada Osiedla prosi osoby domagające się otwarcia basenu o wyrozumiałość, w dobie koronawirusa dochody miasta gwałtownie spadły, a środki są potrzebne na inne ważne cele, pozostaje też fakt czy w czasie pandemii korzystanie z basenu jest dobrym rozwiązaniem.

Rada Osiedla dziękuje Komitetowi Mościce, a szczególnie Panu Krzysztofowi Woźniakowi i Panu Marcinowi Kalickiemu za zaangażowanie i pomoc w osiągnięciu tego celu. Dziękujemy Panu Przewodniczącemu Jakubowi Kwaśnemu i Panu Tomaszowi Żmudzie.